Teknisk support

Kontakta oss på Tikkurila för att få hjälp med produktval, lägga en order eller fråga om våra produkter. Vi arbetar över hela landet och kan komma ut till er för teknisk support på plats. Nedan listas alla våra duktiga säljare och tekniker, de hjälper er gärna.

 

Försäljningsdirektör

Peter Sjödelius
Tel: 072 204 15 08
peter.sjodelius@tikkurila.com

 

KAM, Återförsäljare

Stefan Lindgren
Tel: 070 637 57 18
stefan.lindgren@tikkurila.com

 

Försäljningschef, Metall

Magnus Johansson
Tel: 070 21 70 785
magnus.johansson@tikkurila.com

 

Sälj, Metall och Trä

Magnus Westring
Tel: 072 348 01 89
Magnus.Westring@tikkurila.com

 

Sälj, Metall

Max Hansson
Tel: 070 384 54 36
max.hansson@tikkurila.com

 

Sälj, OEM & Metall

Tomas Johansson
Teknisk Säljare, Södra Sverige
Tel: 072 237 92 24
tomas.johansson@tikkurila.com

 

Teknisk Chef, Metall

Lennart Björk
Tel: 070 637 57 42
lennart.bjork@tikkurila.com

 

Produktchef Metall

Mats Nordin
Tel: 070 637 57 88
mats.nordin@tikkurila.com

 

Produktchef Metall Vatten 

Magnus Lindwall
Tel: 070 176 36 64
magnus.lindwall@tikkurila.com

 

Produktchef Trä

Mikael Andersson
Produktchef  Trä
Tel: 070 637 57 52
mikael.andersson@tikkurila.com

 

Försäljningschef, Trä

Vacant
Tel: 070 …
...@tikkurila.com

 

Sälj, Trä

Vacant
Tel: 070 …
...@tikkurila.com

 

Internationell Key Account Manager

Harald Lacis
Tel: 070 637 75 04
harald.lacis@tikkurila.com

 

Ni kan också maila oss på  se-order@tikkurila.com
eller via kontaktfomulär >>

has been added to saved.
has been removed from saved.